14 آوریل 2019
آوریل 14, 2019

همه چیز درباره خرید تبلت

0 دیدگاه

همه چیز درباره خرید تبلت

گوشی‌های هوشمند دارای قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی هستند که آن‌ها را به رایانه‌های کوچک شخصی تبدیل کرده است. آیا با وجود چنین گوشی‌هایی، نیازی به خرید یک تبلت احساس می‌شود؟ دلایل زیادی وجود دارد که شما را برای خرید یک تبلت مجاب می‌کند.

صفحه نمایش و وزن یک تبلت، از مهم‌ترین این دلایل هستند. صفحه نمایش تبلت به مراتب بزرگ‌تر از صفحه یک گوشی هوشمند است به همین دلیل چک کردن ایمیل‌ها، خواندن کتاب‌های الکترونیکی، وبگردی، تماشای فیلم و سایر فعالیت‌ها در آن بسیار راحت‌تر از یک گوشی هوشمند با صفحه‌ای کوچک است.

ایده ی استفاده از تبلت ها در محل کار، به خصوص جلسات کاری یکی از جذاب ترین راهکارها برای مدیران، بازرگانان و بازاریاب هایی است که مایلند در کوتاه ترین زمان ممکن، مشتری را به چنگ آورند.

استفاده از تبلت هایی با صفحه نمایش بزرگ، نسبت به استفاده از گوشی های هوشمند، راحت تر است . از سوی دیگر بخاطر وزن سبکتری که تبلت ها نسبت به لپ تاپ ها دارند، حمل و نقل شان ساده تر بوده و کمتر به ستون فقرات تان فشار خواهند آورد.

حال اگر واقعاً مشتاق شده اید یکی از این تبلتها را خریداری نمایید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا جنبه های گوناگون این ابزارهای دوست داشتنی را با هم بررسی کنیم.

برای خرید تبلت ابتدا باید نیازهای خود را مشخص کنید. برخی نیاز به تبلت با طول عمر بالا دارند و برخی دیگر نیز کیفیت دوربین و امکان اتصال آن به تلویزیون برایشان اهمیت دارد. برای برخی دیگر نیز ممکن است، ابعاد و راحتی حمل معیار اصلی باشد.

بدون شک سیستم عامل تبلت نیز اهمیت ویژه ای دارد و می تواند در انتخاب شما تاثیر گذار باشد. سیستم عامل iOS اپل که در iPad و iPhone بکار گرفته می شود، استوار، آراسته و قابل اطمینال است. اما اگر آیپد بخرید وارد جهان اپل می شوید و تنها می توانید از نرم افزارهایی که اپل تایید کرده استفاده نمایید.

اما اندروید آزادی و کنترل بیشتری به شما می دهد. البته اندروید همیشه به نرمی iOS کار نمی کند. اندروید امکانات بسیار متنوعی را در اختیار کاربر قرار می دهد. به عنوان مثال Android 3 یا Honeycomb که مختص تبلت هاست، به خوبی از صفحه نمایش بزرگ تبلت ها پشتیبانی می کند و بهتر از iOS 4 و یا iOS 5 از صفحه تبلت برای مواردی همچون اطلاع رسانی (Notification)، ایمیل، مرور صفحه های وب و تماشای تصاویر بهره می برد.

جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت عملکردی بسیار عالی روی لپ تاپ ها و کامپیوترهای معمولی داشته و البته کاربران تبلت ها و ابزارهای هیبریدی هم از آن رضایت کامل دارند. ویندوز 10 بهترین ویژگی های نگارش های قبلی سیستم عامل معروف مایکروسافت را با توانمندی‌ هایی جدید ترکیب کرده و البته نگاه ویژه‌ ای به بهره گیری از مزایای صفحات لمسی داشته است. برای مثال امکانات کنترل پنجره ها و دکمه ها در آن بزرگ تر شده و حالت Tablet Mode هم اندازه منوی استارت سیستم عامل را به اندازه فضای صفحه نمایش گسترش خواهد داد.

البته ویندوز مثل همیشه تکیه بسیار زیادی رو ماوس و صفحه کلید دارد و به همین خاطر ممکن است استفاده از بعضی اپلیکیشن ها یا ویژگی ها تا حدودی دشوار باشد. احتمالا همین امر باعث شده که اکثر تبلت های ویندوزی در رده دستگاه های جداشدنی قرار بگیرند.