اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی : به طور کلی در تمامی اعمال جراحی زیبایی مسئله انتخاب جراح ، در درجه اول اهمیت قرار دارد.

از این رو می توان گفت یکی از مهم ترین دغدغه های تمامی متقاضیان جراحی بینی نیز قبل از اقدام به این عمل ، انتخاب یک جراح بینی مجرب و کارآزموده می باشد.( دکتر دنیا کرمی  )

در حقیقت اهمیت این موضوع از این حیث است که بینی علاوه بر مکانیزم مهمی که دارد ؛ به دلیل قرارگیری در مرکزیت صورت در زیبایی چهره تاثیر بسزایی دارد و چنانچه نقصی متوجه آن باشد قاعدتا زیبایی فرد نیز به چالش کشیده خواهد شد.

لذا اولین و اساسی ترین قدم قبل از جراحی بینی ، انتخاب یک جراح بینی ماهر و چیره دست می باشد تا به این ترتیب امکان دستیابی به نتایج ایده آل از این جراحی محقق گردد و علاوه بر حفظ عملکرد اصلی بینی ، عیوب بینی به خوبی مرتفع شده و همچنین حالتی متعادل و متناسب در چهره فرد برقرار گردد.

بنابراین میزان مهارت و تبحر جراح بینی تاثیری مستقیم بر روی نتیجه جراحی بینی خواهد داشت.

بعد از انتخاب جراح بینی ، متقاضیان این جراحی می بایست دستورالعمل هایی که جراح معالج آن ها پیش از جراحی و در جلسه مشاوره ، برای شان بازگو می نماید را به درستی رعایت کنند تا بدین ترتیب آمادگی لازم قبل از عمل را داشته باشند.

اقدامات ضروری قبل از جراحی بینی

کسب آمادگی لازم پیش از جراحی بینی از این رو حائز اهمیت است که فرد در طول عمل و همچنین بعد از آن دچار اختلال و مشکلی نگردد.

در ادامه به شرح مهم ترین این اقدامات خواهیم پرداخت :

جراح بینی ، یکسری آزمایشات لازم را قبل از جراحی برای بیماران خود تجویز می نماید که بیمار ملزم به انجام تمامی این آزمایشات ، پیش از جراحی می باشد.
برای خانم ها علاوه بر آزمایشات ذکر شده ، تست بارداری هم تجویز می شود ، زیرا چنانچه باردار باشند به هیچ عنوان تا پیش از زایمان نباید تحت جراحی قرار گیرند.
بعد از انجام آزمایشات ، بیمار باید در روز عمل نتایج آن را به همراه داشته و در اختیار جراح معالج خود قرار دهد.
از آن جا که به دلیل رعایت نکات مراقبتی پس از عمل ، تا چند روز پس از عمل بینی نباید استحمام کنید ؛ توصیه می شود که حتما شب قبل از جراحی ، دوش بگیرید.
البته باید مراقب باشید که دچار سرماخوردگی نشوید ، چرا که در این صورت باید زمان عمل را تا موقعی که سرماخوردگی تان برطرف شود به تعویق بیاندازید.
از خوردن و آشامیدن از 8 ساعت قبل از جراحی بینی باید پرهیز کنید ، زیرا در روز عمل می بایست ناشتا باشید.
دلیل تاکید بر ناشتا بودن در روز جراحی از این رو است که در صورت پر بودن معده امکان دارد که محتویات موجود در معده به حلق و نیز مجرای تنفس وارد شده و سبب بروز مشکلات زیانباری برای بیمار گردد.
4 ساعت قبل از عمل می توانید نوشیدنی های شیرین میل کنید ، البته توجه داشته باشید که این نوشیدنی ها باید بدون تفاله باشند.
در روز عمل ، حداقل به اتفاق یک همراه و  راس ساعت معین شده به مرکز جراحی ، مراجعه نمایید.
بانوان نباید در روز عمل ، هیچ نوع آرایشی داشته باشند ؛ زیرا مواد آرایشی می تواند منجر به تولید آلودگی در حین عمل شود.
آقایان باید در روز عمل ، ریش و سبیل شان را شیو کرده باشند.
در صورتی که داروی خاصی را به صورت مستمر مصرف می کنید ، پزشک تان را در جریان این موضوع قرار دهید.
از مصرف داروهایی که حاوی آسپرین می باشند و به طور کلی کلیه داروهایی که خون را رقیق می کنند از 2 هفته قبل از جراحی بینی ، باید پرهیز کنید ، زیرا این دسته از داروها منجر به افزایش خونریزی در فیلد جراحی می شوند.
از 2 هفته قبل از عمل ، مصرف سیگار و قلیان را قطع کنید ؛ چرا که سیگار و دخانیات در حین عمل برای بیمار ، مشکلاتی ایجاد کرده و موجب کاهش خونرسانی می شوند.