20 آوریل 2019
آوریل 20, 2019

اقدامات پس از تزریق بوتاکس

0 دیدگاه

اقدامات پس از تزریق بوتاکس

از جمله اقدامات پس از تزریق بوتاکس كه باید انجام شود تا باعث بهتر شدن نتیجه ی کار شود به شرح زیر است :

پس از تزریق حداقل 2 تا4 ساعت در حالت ایستاده یا نشسته باشید و از مالیدن و فشار آوردن بر محل تزریق تا 24 ساعت اجتناب نمایید ، اگر محل تزریق دستکاری یا مالیده شود ممکن است باعث پخش شدن بوتاکس به عضلات غیر هدف شده و عوارضی را ایجاد کند. ( کلینیک زیبایی )


اقدامات پس از تزریق بوتاکس

سعی کنید بعد از تزریق بوتاکس عضلات محل تزریق را به مدت 2 تا 3 ساعت منقبض و منبسط کنید ، اخم کردن ، بالا و پایین انداختن ابرو نتیجه ی بهتری را برای شما پدید می آورد اما باید توجه کنید که به هیچ وجه با دست ناحیه ی تزریق را ماساژ ندهید.

تا 24 ساعت پس از تزریق از حمام کردن و دوش گرفتن و رفتن به سونا پرهیز کنید ، سعی کنید نوشیدنی های داغ مانند هات چاکلت و قهوه ی داغ هم ميل نكنيد این نکته را به یاد داشته باشید که در این مدت نباید در معرض حرارت مستقیم و گرما قرار بگیرید .

از نکات قابل توجه که باید بعد از تزریق رعایت کنید عدم خم کردن سر تا 24 ساعت به پایین و خوابیدن اجتناب کنید . به علاوه از ورزش کردن و انجام کار های سنگین و هر نوع فعاليت ورزشی به مدت 3 روز خودداری نمایید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

سه روز قبل و بعد از تزریق بوتاکس ، از مصرف قرص هایی مانند آسپرین و وارفارین خودداری نمایید انجام این اعمال باعث می شود که شما بهترین نتیجه را از تزریق خود بگیرید .

بعد از گذشت دو هفته از تزریق بوتاکس باید به پزشک معالج خود مراجعه کنید تا روند معالحه را بررسی کند و در صورت وجود هرگونه نقص ،اقدام به اصلاح و یا تزریق مجدد نماید