14 آوریل 2019
آوریل 14, 2019

جراحی بینی استخوانی

0 دیدگاه

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی یا به عبارتی بینی عقابی نوعی از بینی می باشد که دارای پل برآمده است که شکل آن را منحنی یا خمیده جلوه می دهد. برداشتن قوز یا پل بینی جزو یکی از شایع ترین مراجعه ها برای عمل جراحی زیبایی بینی می باشد . قوزهای بینی دارای اندازه های مختلفی هستند و به روش رینوپلاستی باز یا بسته جراحی می شوند.


دلایل انجام جراحی بینی استخوانی

به طور کلی افراد دارای بینی استخوانی مانند کسانی که بینی گوشتی دارند از تناسب نداشتن اعضای صورت خود نارضایتی دارند . اکثرا این قوز به دلیل مسائل ارثی و ژنتیک ایجاد خواهد شد که بر اثر رشد زیاد غضروف و استخوان بینی موجب به وجود آمدن قوز یا پل بینی شده است .

معمولا آسیب های وارد شده به بینی در دوره ی کودکی و نوجوانی هم در رشد زیاد استخوان و غضروف و به طور کلی در به وجود آمدن قوز بینی اثر دارد . این برآمدگی موجب بهم خوردن هارمونی اجزای صورت می شود و از مهم ترین دلایل مبادرت به عمل جراحی زیبایی بینی می باشد.
روش انجام جراحی بینی استخوانی

جراحی پلاستیک بینی به منظور بهبود رفع مشکل برآمدگی بینی و ظاهر آن انجام می شود. در این کار تجربه و تخصص جراح حائز اهمیت است . در طول عمل جراحی میزان قوز کاهش پیدا می کند و عرض و طول بینی هم اصلاح می شود و به طور کلی تمام مشکلات برای رسیدن به تناسب بینی رفع می گردند و بیمار به یک ظاهر بهینه دست پیدا خواهد کرد.

این عمل نسبتا کوتاه می باشد و با استفاده از بی هوشی عمومی انجام میگردد. مراقبت پس از عمل جراحی بینی شامل استفاده از آرامش بخش و مسکن ها برای کنترل درد می باشد و بیمار حدودا یک هفته باید از آن ها استفاده کند .به طور معمول پس از مدت ذکر شده بیمار قادر خواهد بود به محل کار خود بازگردد.

آیا احتمال بازگشت پس از عمل جراحی بینی استخوانی وجود دارد؟

پس از عمل جراحی بینی استخوانی بازگشت غیرمعمول است.مراقبت درست پس از عمل بینی این احتمال را کاهش می دهد.

در نتیجه میتوان گفت جراحی بینی های استخوانی برای کاهش برآمدگی آن از رایج ترین مشکلات بیماران می باشد افراد دارای این مشکل قادر خواهند بود با مراجعه به یک پزشک خوب و متخصص این مشکل را رفع نموده و به ظاهر ایده آل خود دست یابند.
مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

بعد از عمل بینی تغذیه باید به این صورت باشد که از غذاهای میکس شده استفاده کنید و از غذاهایی که احتیاج به جویدن طولانی مدت دارند استفاده نکنید.
برای کاهش تورم بعد از عمل بینی بلافاصله بعد از جراحی بینی طی 48 ساعت از کمپرس سرد استفاده نمایید.
نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی به این صورت است که سر بالاتر از حد معمول خود قرار گرفته باشد.
برای عطسه یا سرفه نمودن ، دهان خود را باز نموده و از طریق دهان عطسه یا سرفه كنید تا فشاری به بینی منتقل نشود.
داروهای تجویز شده توسط جراح فوق تخصص پلاستیک بینی را طبق دستور مصرف نمایید.
از انجام فعالیت های ورزشی و حمل اجسام سنگین تا دو ماه پس از جراحی بینی جدا خودداری نمایید.
بمدت یك ماه پس از جراحی بینی از استعمال دخانیات یا هرگونه مشروبات الكلی خودداری نمایید.
از قرار گیری در معرض آفتاب زیاد تا شش ماه پس از جراحی بینی خودداری كنید.
حداقل تا دو ماه از عینك طبی یا آفتابی پس از جراحی بینی استفاده نكنید. در این مدت می توانید از لنز های طبی استفاده نموده یا پل عینك را با چسب های نواری به ناحیه پیشانی، به نحوی که هیچ فشاری به ناحیه بینی وارد نشود ، متصل کنید.