12 آوریل 2020
آوریل 12, 2020

جراحی بینی باز

0 دیدگاه

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز : جراحی بینی با هدف اصلاح ایرادات ظاهری و عملکردی بینی انجام می شود. این جراحی، بسته به مهارت و تجربه جراح بینی ، به دو صورت جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام خواهد شد.  ( جراح بینی کرمان )

بینی به دلیل قرار گیری در مرکز صورت تاثیرات بسیار زیادی در چهره افراد خواهد داشت به همین دلیل با انجام جراحی بینی ، تغییرات چشمگیری در صورت افراد به وجود خواهد آمد.

تفاوت جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته
در جراحی بینی به روش باز در تیغه میان دو سوراخ بینی که اصطلاحا به آن کلوملا گفته می شود برش هایی زده می شود تا جراح بتواند پوست را از ساختمان بینی جدا کرده و با توجه به تناسبات صورت فرد، تغییرات را اعمال نماید.

در این روش احتمال بروز عوارضی چون مشکلات تنفسی یا نا متقارن شدن بینی بسیار کم است، چرا که جراح بینی به داخل بینی اشراف کاملی خواهد داشت.

در جراحی بینی به روش بسته به پوست آسیبی نمی رسد، به طوریکه برش ها از داخل سوراخ بینی ایجاد شده و تغییرات محدودی در بینی ایجاد می شوند. در این روش دید جراح محدود است و بیشتر مناسب افرادیست که بینی آنها ایراد چندانی ندارد.

در جراحی بینی بسته دوران نقاهت کوتاه تر و میزان تورم و کبودی بینی کمتر از جراحی بینی باز می باشد.

اقدامات قبل از جراحی بینی باز
اولین و مهم ترین اقدام قبل از جراحی بینی ، انتخاب جراح بینی با تجربه و متبحر می باشد.
پزشک خود را در جریان انتظاراتی که از جراحی بینی دارید بگذارید.
در صورتی که سابقه بیماری یا حساسیت دارویی دارید، پزشک خود را مطلع کنید.
از دو هفته قبل از جراحی بینی ، استعمال دخانیات، مصرف نوشیدنی های الکل دار و استفاده از دارو های ضد التهاب مثل پروفن و آسپرین ممنوع می باشد.
حداقل از 8 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن خودداری کنید تا حین عمل ناشتا باشید.
شب قبل از عمل استحمام کنید.
داشتن آرایش، لاک و ریش و سبیل در حین جراحی ممنوع است. همچنین از به همراه داشتن زیور آلاتی چون ساعت، دستبند و غیره خودداری نمایید.
روز جراحی از لباس دکمه دار استفاده کنید تا بعد از عمل برای عوض کردن لباس خود دچار مشکل نشوید.
حداقل نیم ساعت قبل از زمان تعین شده و به اتفاق یک همراه در محل جراحی حضور داشته باشید.
تمام مدارک پزشکی لازم را همراه خود داشته باشید.
هزینه جراحی بینی به روش باز
هزینه جراحی بینی باز به عوامل مختلفی چون دستمزد جراح، میزان ایرادات بینی و هزینه های جانبی بستگی دارد که بعد از معاینه توسط جراح مشخص خواهد شد.