12 آوریل 2020
آوریل 12, 2020

جراحی بینی کج

0 دیدگاه

عمل جراحی بینی کج

از جمله اعمال زیبایی مرتبط با بینی می توان به جراحی بینی کج اشاره نمود که ایجاد تقارن در بینی مهم ترین هدف از انجام آن می باشد. بینی تاثیر زیادی بر زیبایی دیگر اجزای صورت داشته و در صورت کج یا نامتقارن بودن زیبایی چهره و دیگر اجزا را تحت تاثیر قرار خواهد داد. ( جراح بینی رشت )

ساختار بینی شبیه به هرم و سه بعدی است، اگر کل این هرم دچار کجی باشد نمای روبرویی آن کج به نظر آمده و این امر موجب ناراحتی و کاهش اعتماد به نفس افراد خواهد شد.

دلیل کجی بینی چیست؟
اصلی ترین دلیل کجی بینی ، شکستگی ناشی از ورود ضربه به بینی می باشد. به همین دلیل افرادی که ورزش های رزمی همچون بوکس انجام می دهند بیشتر از سایرین در معرض شکستگی و به دنبال آن کجی بینی قرار دارند. اگر افراد در زمان مناسب برای درمان کجی بینی خود اقدام نکنند استخوان های بینی آن ها بعد از بهبود نسبی فرم طبیعی خود را از دست داده و کج خواهند شد.

همچنین چنانچه در موقع زایمان و عبور نوزاد از کانال زایمان کمترین فشاری به بینی نوزاد او وارد شود احتمال تغییر فرم بینی و کجی آن وجود خواهد داشت.

تفاوت انحراف و کجی بینی چیست؟
کجی بینی تنها ظاهر بینی را تحت تاثیر قرار داده و اختلالی در عملکرد تنفسی افراد به وجود نمی آورد. به موجب این مشکل، بینی به طور جزئی یا کامل به یک سمت منحرف می گردد در صورتیکه در اثر انحراف بینی تیغه بینی یا سپتوم منحرف بوده و این امر موجب انسداد حفره های بینی و بروز مشکلاتی همچون سینوزیت در بیماران می گردد.

تنها راه درمان کجی بینی ، جراحی بینی کج می باشد اما در صورتیکه فرد بلافاصله بعد از اصابت ضربه به بینی خود متوجه کجی آن شده و برای درمان اقدام کند به کمک جا انداختن و گچ گرفتن بینی می توان مشکل را رفع کرد.