08 ژانویه 2020
ژانویه 8, 2020

جراحی بینی کج

0 دیدگاه

جراحی بینی کج

جراحی بینی کج : چهره ای زیبا است که اجزای تشکیل دهنده آن دارای تناسب باشند و برخی اوقات یک اختلال بسیار کوچک نیز از زیبایی چهره می کاهد. ( جراح بینی شیراز )

بینی در مرکزیت چهره قرار دهد و زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار می دهد به همین دلیل افراد بسیاری سالیانه اقدام به جراحی زیبایی بینی می کنند.

رایج ترین دلیل بیماران برای اقدام به رینوپلاستی ، بزرگ بودن بینی یا کج بودن بینی است.

بزرگ بودن بینی نیاز به کاهش میزان حجم و اسکلت بینی دارد و جراح بینی اقدامات لازم را انجام می دهد ولی کج بودن بینی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

جراحی بینی کج

یکی از فاکتورهای مهم در علم زیبایی شناسی ، وجود تقارن اجزا می باشد. مسلما داشتن یک بینی زیبا و متقارن جذابیت ویژه ای را به چهره افراد خواهد بخشید لذا چنانچه فرد دچار کجی بینی باشد می تواند به کمک جراحی بینی نسبت به اصلاح آن اقدام نماید.

ویژگی بینی های کج اینگونه مشخص می گردد که از نمای روبرو نسبت به خط فرضی که صورت را به دو نیم کره تقسیم می نماید ، دارای زاویه باشد. در چنین شرایطی زیبایی صورت فرد تحت تاثیر قرار گرفته و این ناهمگونی ، بسیار به چشم اطرافیان خواهد آمد و در پی آن اعتماد به نفس شخص کاهش می یابد.

برخی اوقات تنها ظاهر بینی کج است و فرد هیچ گونه اختلال تنفسی ندارد .

در چنین شرایطی کج بودن بینی ، تیغه بینی را تحت تاثیر قرار نمی دهد و با انجام جراحی بینی کج ، فرم بینی بهبود می یابد.

برخی اوقات علاوه بر ظاهر بینی ، تیغه بینی نیز کج است و همین امر باعث می شود تا فرد به انحراف بینی دچار شود.

درمان انحراف بینی نیز انجام جراحی سپتوپلاستی می باشد و تنها انجام جراحی بینی کج کفایت نمی کند.

در نتیجه پیش از اقدام به جراحی بینی کج بهتر است توسط جراح بینی معاینه شوید تا دلیل کج بودن فرم بینی مشخص شود و در نهایت تعیین شود که چه جراحی برای رفع کج بودن بینی مناسب است.

در صورت نیاز جراحی بینی کج یا سپتوپلاستی انجام می شود.
کج بودن بینی

دلیل کج بودن بینی در افراد تنها بر حسب دو عامل ژنتیک و ضربه رخ می دهد. در صورتیکه ارثی باشد ، شخص از بدو تولد با آن زاده شده و در سنین بلوغ که رشد بینی تکامل می یابد ، کجی آن نیز بیشتر نمایان خواهد شد و در شرایطی که این کج بودن در اثر ضربه و تصادف اتفاق افتاده باشد ، معمولا با خونریزی و شکستگی بینی همراه خواهد بود.

در هر حالت تنها راه برای رفع این نازیبایی ، جراحی بینی کج می باشد. چنانچه بینی به دلیل ضربه کج شده باشد ، جا انداختن و گچ گرفتن آن کفایت می کند اما در شرایطی که از این کجی مدت طولانی گذشته باشد ، نیاز به جراحی رینوپلاستی می باشد.

جراحی بینی کج
علت کج شدن نوک بینی بعد از عمل زیبایی

باید در نظر داشته باشید صاف و کاملا متقارن کردن بینی که از ابتدا کج بوده است مسلما کار بسیار دشواری می باشد. کج بودن بینی بعد از عمل زیبایی می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

اولین علت کج دیده شدن بینی بعد از عمل مربوط می شود به ورم نامتقارن بینی بعد از عمل که این امر گاها طبیعی بوده و پس از بهبودی کامل تورم از بین خواهد رفت.

در بینی هایی که به طور مادرزاد کج هستند ، این کج بودن ممکن است پس از عمل نیز به مقدار اندک باقی بماند.

پس از عمل رینوپلاستی ، بینی شخص بسیار حساس بوده و نیاز به مراقبت های ویژه دارد تا زمانیکه کاملا بهبود یافته و اسکلت بینی و بافت های آن کاملا مستحکم گردند. کوچکترین بی دقتی می تواند علت کج شدن نوک بینی بعد از عمل باشد.

مورد دیگری که می تواند علت کجی نوک بینی بعد از عمل باشد مربوط می شود به مهارت جراح بینی شما ؛ زیرا در صورتی که جراح بینی از تجربه و تبحر کافی برخوردار نباشد ممکن است غضروف یک سمت بینی را بیشتر از سمت دیگر حذف نماید و موجب کجی نوک بینی بعد از عمل شود.
کج بودن بینی بعد از جراحی بینی

برخی از متقاضیان پس از رینوپلاستی با مشکلاتی چون کج بودن نوک بینی یا کج بودن فرم بینی مواجه می شوند.

فردی که اقدام به جراحی زیبایی می کند، توقع دارد تا پس از اتمام رینوپلاستی ، بینی فرم زیبایی داشته باشد و عدم کسب نتیجه مدنظر ، علاوه بر بد فرم شدن بینی منجربه مشکلات روحی نیز می شود.

در نتیجه بیماران باید برای جلوگیری از کج شدن بینی جراحی شده ، یک جراح بینی خوب و ماهر را انتخاب نمایند.

هرچند که کج بودن بینی جراحی شده نیز با انجام جراحی ترمیمی بینی یا جراحی بینی ثانویه قابل درمان و بهبود است ولی جراحی ترمیمی بینی ریسک بالاتری دارد و بهتر است متقاضیان ، جراح بینی ماهری را انتخاب نمایند تا مجبور به انجام رینوپلاستی ثانویه نشوند.

جراح فک و صورت نقش بسیار مهمی در زیباشدن فرم بینی دارد به همین دلیل بیماران باید در انتخاب جراح بینی ، دقت بالایی داشته باشد تا از بروز هرگونه عارضه ای در امان باشند.