19 مه 2021
می 19, 2021

عمل جراحی بینی

0 دیدگاه

عمل جراحی بینی

جراحی بینی : بر اساس استانداردهای زیبایی ، بینی که تنها عضو برجسته صورت است و در مرکز آن قرار دارد ؛ تاثیر چشمگیری در تناسبات صورت داشته و زیبایی و جذابیت چهره را تحت تاثیر قرار می دهد ؛ به همین دلیل ، زمانی که بینی دارای ایرادات ظاهری باشد ، سایر اجزای صورت را متاثر می سازد ؛ بنابراین با توجه به اینکه امروزه افراد با هر سن و جنسیتی بیش از پیش به تناسبات و زیبایی چهره خود اهمیت می دهند ، انجام جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) بسیار رایج شده و از عمل های پرطرفدار محسوب می شود. ( بهترین جراح پلاستیک تهران )

 

 

جراحی بینی علاوه بر جنبه زیبایی ، یک جنبه درمانی هم دارد که طی آن ، مشکلات مربوط به عملکرد بینی ( انحراف ، پولیپ و سایر اختلالات تنفسی ) برطرف می شوند ؛ لازم به ذکر است ، جراحی زیبایی و درمانی بینی را می توان به صورت همزمان و در یک جلسه انجام داد ؛ همچنین ، بیماران می توانند هزینه جراحی درمانی خود را از بیمه دریافت کنند.

اما افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند ، باید در انتخاب جراح بینی خود نهایت دقت را داشته باشند و در این باره به خوبی تحقیق کنند ؛ در واقع هر چه میزان تجربه ، دانش و مهارت جراح بیشتر باشد ، نتیجه عمل نیز بهتر و ایده آل تر خواهد بود ؛ همچنین ، یک جراح بینی خوب علاوه بر اینکه به ظاهر بینی توجه می کند ، تنفس و سلامت بیماران خود را نیز درنظر می گیرد.

چه بسا در برخی موارد ، بیماران به دلیل مراجعه به جراح بینی کم تجربه ، دچار عوارض جانبی شده اند و از لحاظ ظاهری یا تنفس به مشکل خورده اند ؛ در این شرایط ، انجام جراحي ترمیمی بيني علاوه بر اینکه پیچیده تر بوده و دوران نقاهت سخت تری دارد ، هزینه بیشتری هم خواهد داشت.

 

انواع روش های جراحي بيني

به طور کلی جراحی بینی ، از دو روش باز یا بسته صورت می گیرد ؛ در جراحي بيني باز ، برش هایی در تیغه میان دو سوراخ بینی ایجاد شده و پوست از ساختمان بینی جدا شده و فاصله می گیرد ؛ در این حالت ، جراح به ساختار بینی اشراف کامل داشته و نسبت به اصلاح کلیه ایرادات ظاهری و عملکردی بینی ، اقدام می نماید.

در مقابل در جراحی بینی به روش بسته هیچ برشی در تیغه بینی ایجاد نخواهد شد و کلیه برش ها از داخل بینی زده می شوند ؛ از آنجایی که در این روش ، دسترسی جراح به ساختمان بینی محدود تر است ، تنها برای بینی هایی که ایراد کمتری دارند ، مورد استفاده قرار می گیرد.

 

اینکه جراحي بيني از کدام روش انجام شود ، بسته به انتخاب و مهارت جراح دارد ؛ همچنین ، در صورت نیاز به جمع کردن پره های بيني ، این نواحی برش زده می شوند و به باز یا بسته بودن جراحي ارتباطی ندارد.

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحي بيني ، به عوامل و فاکتور های مختلفی بستگی دارد و پس از اینکه بیمار توسط جراح بینی تهران مورد معاینه قرار گرفت ، هزینه نهایی مشخص خواهد شد.