08 ژانویه 2020
ژانویه 8, 2020

لیپوساکشن

0 دیدگاه

لیپوساکشن

لیپوساکشن ، یکی از عمل های زیبایی بدن است که سبب از بین رفتن چربی های اضافی نواحی متفاوت بدن هم چون ران ، باسن ، شکم ، پهلو ، بازو ، زیر زانو ، سینه ، گونه‌ ، چانه ، گردن ، پاها و غیره شده و تناسب اندام را برای افراد به دنبال دارد. ( لیپوماتیک در تهران )

ليپوساکشن ، را می توان همزمان با دیگر جراحی های پلاستیک هم چون ابدومینوپلاستی جهت کوچک کردن شکم و پهلو انجام داد.

لازم به ذکر است ليپوساکشن ، روشی جهت رفع چاقی موضعی می باشد و انجام آن تاثیری در از بین رفتن پوست اضافی نواحی مختلف بدن ندارد.

مراحل انجام عمل لیپوساکشن

برای انجام عمل لیپوساکشن ، از یک لوله کوچک به نام کانولا که جنس آن استیل می باشد ، استفاده می کنند ؛ لوله کانولا دارای قدرت مکش می باشد که پس از ایجاد برش ، وارد پوست شده و چربی های اضافی را با استفاده از قدرت مکش به بیرون می کشد و بدین ترتیب سبب از بین رفتن چربی های اضافی ناحیه مورد نظر می شود و پس از اتمام عمل ليپوساکشن برش ها بخیه زده می شوند.

مدت زمان انجام عمل ليپوساکشن ، با توجه به میزان گستردگی ناحیه جراحی متفاوت می باشد ، اما در حالت کلی حدودا به 1 الی 4 ساعت زمان نیاز دارد.

کاندیدای مناسب لیپوساکشن
انجام عمل ليپوساکشن ، مناسب افرادی می باشد که پوست آن ها دچار شل شدگی نباشد.
انجام عمل ليپوساکشن به افرادی توصیه می شود ، که در ابتدا روش های دیگری هم چون ورزش ، رژیم غذایی و غیره را جهت لاغری امتحان کرده ولی از آن نتیجه نگرفته اند.
افرادی که در سلامت کامل جسمی و روحی قرار دارند.
اشخاصی که از عمل ليپوساکشن ، انتظار معجزه نداشته و دید آن ها نسبت به این عمل واقع بینانه می باشد.
مزایای عمل لیپوساکشن
نتیجه این روش ، سریعا قابل مشاهده خواهد بود.
ليپوساکشن ، روشی مناسب جهت از بین بردن چربی هایی می باشد که پیچیدگی داشته و با انجام روش های دیگر از بین نرفته اند.
مدت زمان دوره نقاهت عمل ليپوساکشن ، کوتاه می باشد.
مشکلات ليپوساکشن

تمامی عمل های جراحی ، مشکلات منحصر به فرد خود را دارند اما در رابطه با عمل ليپوساکشن ، باید ذکر شود که اگر به دست جراحی ماهر و چیره دست انجام گیرد خطری بیمران را تهدید نخواهد کرد ؛ اما در صورتی که عمل جراحی ليپوساکشن ، به دست جراحی که در این زمینه به اندازه کافی مهارت ندارد ، انجام گیرد خطراتی هم چون درد شدید ، عفونت ، بی حسی ، بروز آمبولی ، تجمع مایه در زیر پوست ، آسیب دیدگی عصب ها ، سوختگی ، شلی پوست و غیره بعد از عمل لیپوساکشن بیماران را تهدید خواهد کرد ؛ لازم به ذکر است بروز عوارضی هم چون تورم ، کبودی ، قرمزی و از این قبیل موارد پس از ليپوساکشن مسئله ای عادی بوده که به مرور زمان از بین می رود و جای نگرانی ندارد.

بهترین سن جهت انجام عمل ليپوساکشن

افراد در رده های سنی متفاوت جهت انجام عمل ليپوساکشن اقدام می کنند ، اما طبق گفته جراحان پلاستیک بهترین سن جهت انجام این عمل پس از اتمام 18 سالگی می باشد.

مراقبت های بعد از لیپوساکشن
مصرف به موقع داروهایی که پزشک پس از ليپوساکشن برای بیماران تجویز می کند ، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است بنابراین بیماران نباید در مصرف آن ها سهل انگاری کنند.
بیماران باید تا مدتی پس از انجام عمل ليپوساکشن ، از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنند.
افرادی که عمل لیپوساکشن انجام داده اند ، به علت جلوگیری از ایجاد لخته خون در پاها باید از استراحت مطلق پرهیز کنند و توصیه می شود که در طول روز به آرامی راه بروند.
معمولا جراح پلاستیک ، پس از ليپوساکشن برای بیماران گن طبی تجویز می کند که استفاده از آن ضروری می باشد.
بیمارانی که عمل ليپوساکشن انجام داده اند ، تا مدتی از انجام ورزش های سنگین منع می شوند.
بیماران بعد از عمل لیپوساکشن ، باید از مصرف داروهایی که سبب بروز اختلال در انعقاد خون می شوند ، پرهیز کنند.
در صورتی که پس از ليپوساکشن ، احساس درد داشتید ابتدا از پزشک معالج خود اجازه گرفته و سپس جهت رفع درد از مسکن استفاده کنید.
رژیم غذایی بعد از عمل ليپوساکشن
به افرادی که عمل ليپوساکشن انجام داده اند ، توصیه می شود مواد غذایی پر فیبر را در رژیم غذایی خود قرار داده و جهت تسریع در کاهش تورم های ناشی از ليپوساکشن نمک و ادویه را تا مدتی از رژیم غذایی خود حذف کنند.
هم چنین بیماران پس از عمل ليپوساکشن ، باید از مصرف غذاهای چرب نیز خودداری کنند.
قرار دادن آب آناناس و آب کرفس در رژیم غذایی بیمارانی که عمل ليپوساکشن انجام داده اند ، به تسریع در روند بهبودی تورم کمک شایانی می کند.
استعمال دخانیات بعد از لیپوساکشن

افرادی که عمل ليپوساکشن انجام داده اند ، باید تا مدتی از مصرف سیگار و قلیان خودداری کنند چرا که مصرف این موارد سبب طولانی شدن دوره نقاهت عمل ليپوساکشن می شود ؛ حتی بسیاری از جراحان پلاستیک توصیه می کنند که بیماران در معرض دود این موارد نیز قرار نگیرند.

هزینه لیپوساکشن

هزینه لیپوساکشن ، با توجه به پارامترهای گوناگونی متفاوت است برای نمونه هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو با هزینه ليپوساکشن ران متفاوت می باشد.