01 مارس 2020
مارس 1, 2020

ویزای پزشکی چیست

0 دیدگاه

ویزای پزشکی چیست

ویزای پزشکی که با نام ویزای درمانی هم شناخته می شود یک ویزا کوتاه مدت است که به شخص و همراه او این امکان را بوجود می آورد که برای مدتی کوتاه و تعيين شده به کشور مقصد مسافرت کنند و اقامت کنند و پروسه درمان خود را در بیمارستان ها و مراکز پزشکی کشور مقصد انجام دهند.

شرایط دریافت ویزای پزشکی:
نخستین چیزی که باید برای اخذ ویزای پزشکی بدانید این هست که این ویزا برای تمام بیماری ها صادر نمیشود، بلکه فرد بیمار باید مدارکی را ارائه بدهد که در کشور خودش امکان معالجه وجود ندارد و باید به دیگر کشورها برای معالجه سفر کند.

دومین مورد که اهمیت زيادي دارد، طولانی نبودن دوران درمان و خطرناک نبودن بیماری برای افراد کشور مقصد هست.

سومین مورد در ویزای پزشکی، ارائه ی مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی و نداشتن مشکل برای پرداخت هزینه های درمان و زندگی در طول سفر هست.

ویزای پزشکی,ویزای پزشکی چیست,شرایط دریافت ویزای پزشکی
شرایط دریافت ویزای پزشکی

مدارک اخذ ویزای پزشکی:
ویزای پزشکی مثل ویزای تحصیلی، توریستی، کار و غیره نوعی مجوز برای ورود به کشورهای خارجی برای درمان بیماری هست که اخذ آن احتیاج به ارائه ی مدارک خاصی دارد.

لیست مدارک لازم برای سفارت هر کشوری متغیر است، ولی بعضی مدارک برای بیشتر کشورها در صدور ویزای پزشکی مشترک هستند عبارتند از:

– مدارک شناسایی حاوی گذرنامه ی دارای اعتبار، شناسنامه و سایر مدارک شناسایی است
– دعوت نامه ی پزشک رسمی و یا بیمارستان
– مدارک مالی که نشان دهنده ی تامین هزینه های درمان از طرف شخص متقاضي اخذ این ویزا است
– بیمه ی مسافرتی
– فرم درخواست ویزا که از سایت مرجع سفارت کشور موردنظر باید دریافت نمایید
– گواهی پزشک معالج مبنی بر نوع بیماری

ویزای پزشکی,ویزای پزشکی چیست,شرایط دریافت ویزای پزشکی
دریافت ویزای پزشکی یا درمانی

آیا تعيين وقت سفارت ویزای پزشکی با درخواست های عادی متفاوت است؟
درخواست هر نوع ویزا از سفارت کشورهای مختلف نیازمند تعیین وقت قبلی به صورت تلفنی، آنلاین، کارگزار سفارت و یا راه های دیگری است که سفارت آن را مشخص کرده است برای تحویل مدارک و در صورت لزوم مصاحبه ی حضوری است.

البته در مورد ویزای پزشکی به دلیل موقعیت خاص بیمار و نیز وجود شرایط انسان دوستانه و اهمیت جان و سلامت هر انسانی، این امکان وجود دارد تا سفارت ها به صورت اورژانسی و خارج از نوبت به درخواست ویزا رسیدگی کرده و ویزای درمانی را سریع تر برای افراد متقاضی صادر نمایند.

تمدید ویزای پزشکی:
مدت ویزای درمانی کشورها محدود است، ولی امکان تمدید آن بسته بنظر پزشک معالج وجود دارد. درصورتی که مدت زمان درمان طولانی مدت شود، ویزای پزشکی می بایست تمدید گردد. برای این کار باید با دفتر ثبت نام درمان مهاجران خارجی در شهر محل سکونت تماس گرفته و قرار ملاقات تعيين کنید. موقع ملاقات تمامی مدارک بیمارستان را بهمراه داشته باشید.