پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی ۲۰۱۹ را بشناسید

با وجود کاهش فروش گیشه هالیوود نسبت به سال گذشته، فیلم‌ها و محصولات زیادی امسال رکوردشکنی کردند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، شاید سال ۲۰۱۹ بزرگترین سال در گیشه‌های فروش نباشد و حتی نسبت به سال گذشته کاهشی ۴ درصدی را تجربه کند، اما فیلم‌ها و انیمیشن‌های قابل توجهی امسال تولید شدند و توانستند به جمع پرفروش‌ترین فیلم‌ها اضافه شوند. از جمله «انتقام جویان: پایان بازی» که توانسته عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ را به دست بیاورد.

فیلم‌های لایو اکشن دیزنی هم سال خوبی را پشت سر گذاشتند و بازسازی کارتون‌های کلاسیک «شیر شاه» (پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ) و «علاءالدین» توجه سینمارو‌ها را به خود جلب کرد. از بین فیلم‌هایی که امسال اکران شدند بجز انتقام جویان، هفت فیلم از فروش یک میلیارد دلاری عبور کردند. در این بین «جوکر» هم به اولین فیلم ژانر بزرگسال تبدیل شد که توانسته از میزان فروش یک میلیاردی عبور کند.

لیست کامل پرفروش‌های سال ۲۰۱۹ را در ادامه مشاهده می‌کنید:

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی ۲۰۱۹

«انتقام جویان: پایان بازی»

فروش جهانی: ۲,۷۹۷,۸۰۰,۵۶۴ دلار

بودجه: ۳۵۶ میلیون دلار

این آخرین فیلم از مجموعه فیلم‌های سینمایی مارول و دنباله مستقیم فیلم «انتقام جویان:جنگ ابدیت» است که داستان تقابل انتقامجو‌های باقی مانده با شخصیت شرور داستان (تانوس) برای نجات دادن جمعیت از بین رفته زمین را روایت می‌کند. این فیلم سینمایی با بودجه‌ای که دارد سومین فیلم پرهزینه تاریخ سینما نیز محسوب می‌شود. سه رکورد پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۱۹، پرفروش‌ترین فیلم ابرقهرمانی تاریخ و در نهایت پرفروش‌ترین فیلم تاریخ در اختیار این فیلم است.

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی ۲۰۱۹

«شیرشاه»

فروش جهانی: ۱,۶۵۶,۸۱۳,۱۴۹ دلار

بودجه: ۲۵۰ الی ۲۶۰ میلیون دلار

بازسازی انیمیشن کلاسیک دیزنی (۱۹۹۴)، محصول این کمپانی است که در صدر پرفروش‌ترین انیمیشن‌های تاریخ و در ردیف پرفروش‌های جهان قرار گرفت. این انیمیشن داستان بچه شیری به نام سیمبا است که بعد از مرگ پدرش توسط عمویش به نام موفاسا باید خودش را به عنوان رئیس گله شیر‌ها ثابت کند. این انیمیشن نتوانسته در حد انتظار منتقدان باشد، اما به خوبی خاطرات انیمیشن مخاطبان را زنده کرد.

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی ۲۰۱۹

«منجمد ۲»

فروش جهانی:۱,۲۶۳,۸۸۵,۳۶۴

بودجه: بیش از ۱۵۰ میلیون دلار

سومین محصول پرفروش سال هم از میان انیمیشن‌ها و دوباره محصولی از کمپانی دیزنی است که امسال رکورددار بیشترین محصولات پرفروش سال شد. این انیمیشن دنباله یک انیمیشن دیگر به همین نام است که سال ۲۰۱۳ منتشر شده بود. منجمد ۲ در رتبه شانزدهم پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما هم قرار دارد.

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی ۲۰۱۹

«مرد عنبکوتی دور از خانه»

فروش جهانی: ۱,۱۳۱,۹۲۷,۹۹۶

بودجه: ۱۶۰ میلیون دلار

فیلمی جدید از این ابرقهرمان معروف است که با فروش خوبش باعث شد کمپانی مارول سهم بیشتری از فروش را از کمپانی سونی طلب کند و برای مدتی شاهد جدا شدن ابن شخصیت از دنیای مارول بودیم. این فیلم پرفروش‌ترین فیلم شرکت سونی، مجموعه فیلم‌های مرد عنکبوتی و بیست و چهارمین فیلم پرفروش تاریخ سینما تبدیل شد.

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی ۲۰۱۹

«کاپیتان مارول»

فروش جهانی: ۱,۱۲۸,۲۷۴,۷۹۴

بودجه: ۱۵۲ الی ۱۷۵ میلیون دلار

این فیلم سینمایی علاوه بر فروش خوبش با واکنش‌های عمدتاً مثبتی همراه شد و اجرای بری لارسون در لباس ابرقهرمان اصلی و جلوه‌های بصری آن مورد تمجید قرار گرفت. کاپیتان مارول دهمین فیلم پرفروش ابرقهرمانی تاریخ است.

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی ۲۰۱۹

«داستان اسباب بازی ۴»

فروش جهانی: ۱,۰۷۳,۳۹۴,۵۹۳

بودجه: ۲۰۰ میلیون دلار

چهارمین قسمت از انیمیشن و ماجراجویی جدید اسباب بازی‌ها که از فروش قسمت قبلی خود سبقت گرفت تا این انیمیشن را در رتبه ۳۱ پرفروش‌های تاریخ ببینیم. در بین انیمیشن‌ها نیز داستان «اسباب بازی۴» نهمین عنوان پرفروش است. این در حالی است که ۲۰۰ میلیوم دلار برای ساخت آن هزینه شده است.

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی ۲۰۱۹

«جوکر»

فروش جهانی: ۱,۰۶۲,۹۹۴,۰۰۲

بودجه: ۵۰ الی ۷۰ میلیون دلار

معمولاً فیلم‌های بلاک باستر و پرفروش جایی در بین جوایز سالانه معتبر نخواهند داشت. اما فیلم جنجالی جوکر با بودجه‌ای کم به فروش یک میلیاردی رسیده تا آن را در لین سودآورترین فیلم‌های سال و حتی تاریخ بدانیم. در بین فیلم‌های ساخته شده برای رده بزرگسال هم این فیلم رتبه یک را دارد.

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی ۲۰۱۹

«علاءالدین»

فروش جهانی: ۱,۰۵۰,۶۹۳,۹۵۳

بودجه: ۱۸۳ میلیون دلار

این فیلم با داستانی با محوریت شخصیت علاءالدین و غول چرا جادویش، خیلی خوب جایش را در میان مخاطبان خود باز کرد. فروش یک میلیاردی این فیلم با بودجه‌ای ۱۸۳ میلیون دلاری آن را در ردیف هفتمین پرفروش سال و سی و پنجمین پرفروش تاریخ تبدیل کرد. به دلیل این موفقیت گفته می‌شود دنباله‌ای از این لایو اکشن با عنوان «بازگشت جعفر» ساخته خواهد شد.

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی ۲۰۱۹

«جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر»

فروش جهانی: ۸۴۰,۰۵۷,۴۴۱ دلار

بودجه:۲۷۵ میلیون دلار

این فیلم سینمایی هنوز در حال اکران است و احتمال تغییر ارقام و فروش اعلام شده وجود دارد، اما احتمال افزایش رتبه آن در لیست دور از انتظار است. خیزش اسکای واکر آخرین و جدیدترین قسمت از آخرین سه گانه ساخته شده از دنیای جنگ ستارگان محسوب می‌شود.

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی ۲۰۱۹

«سریع و خشن تقدیم می کند: هابز و شاو»

فروش جهانی: ۷۵۸,۹۱۰,۱۰۰ سدلار

بودجه:۲۰۰ میلیون دلار

هابز و شاو، اسپین آف و به عبارت دیگر اولین نسخه فرعی از فیلم‌های سینمایی سریه و خشن است و بر اسای دو کاراکتر اصلی لن ساخته شده است. این فیلم اگرچه افتتاحیه‌ای به مراتب ضعیف‌تر نسب به دیگر فیلم‌های سریع و خشن داشت، اما اکنون در جایگاه دهمین فیلم پرفروش سال است و فیلم موفقی محسوب می‌شود.